Отборът на Лацио върна интригата в борбата за титлата в италианската Серия "А", след като успя да вземе точка при гостуването си на шампиона Ювентус в двубой от 35-ия кръг на Калчото.

Двата отбора завършиха 1:1, а след успеха на втория в класирането Милан над Месина с 3:1, разликата между "старата госпожа" и "росонерите" е вече само три точки.

Томазо Роки смълча трибуните на "Деле Алпи" в 30-ата минута, след като даде преднина на гостите и отборът от столицата поведе с 1:0.

Въпреки всичките усилия на Ювентус, момчетата на Фабио Капело достигнаха само до изравнително попадение, дело на Давид Трезеге в 86-та минута, с което записаха пето поредно равенство в Скудетото.

Така след този кръг Ювентус все още е начело в таблицата с 82 точки, но с преднина от вече само три пред Милан, който е с 79.

Фиорентина победи с 2:1 Емполи, като българският национал Валери Божинов влезе като резерва за "вилетовите" в 70-та минута, на мястото на Луис Хименес.