Лацио претърпя тежко унижение на остров Сицилия. „орлите" паднаха с 1:5 от Палермо и загубиха заветното трето място в класирането. За сметка на столичани, на него се настани Удинезе.

Двубоят на „Ренцо Барбера" започна лошо за римляните. Едгар Барето откри за сицилианците в 10-ата минута, а след още толкова Масимо Донати удвои. Малко преди почивката Матиас Силвестре вкара трети гол за Палермо и предреши победителя в мача.

Домакините обаче не се спряха дотук и през втората част нанизаха още голове. Веднага след почивката Игор Будар покачи на 4:0, а в 52-ата мин от Фабрицио Миколи вкара и пето попадение.

Лацио дори завърши мача с десет души, след като Андре Диас бе изгонен четвърт час преди края. Все пак, в самия край, Лацио успя да стигне до почетен гол чрез Либор Козак.

В друг мач по същото време Удинезе така и не успя да пробие защитата на гостуващия Каляри и завърши наравно 0:0. „Фриуланите" са с равни точки с ЛАцио, но имат по-добра голова разлика от „орлите".