Лацио затвърди третата си позиция в Калчото, след като този следобед постигна повече от драматичен успех при визитата си на Сасуоло с 2:1. По този начин "орлите" вече два месеца нямат загуба в шампионата, като за последно преклониха глава пред Интер.

Рома победи Бреша с 3:0

Рома с очакван триумф на "Олимпико"

Силен мач за преотстъпения от Юнайтед - Крис Смолинг

През първото полувреме вратарят на домакините Андреа Консигли бе истински герой за своите, като съумя да осъществи няколко много качествени спасявания. И той обаче бе безпомощен в 34-ата, когато Чиро Имобиле вкара поредното си попадение в Серия "А". Италианският национал намери пролука между двамата централни бранители и отправи коварен изстрел, който мина под плонжа на съперниковия страж.

Снимка 454255

Източник: EPA/БГНЕС

До полувремето обаче "неровердите" намериха сили бързо да възстановят паритета чрез Франческо Капуто.

Драмата настъпи в последните минути на срещата. В 81-ата Джереми Толиян можеше да се превърне в големия герой за Сасуоло, но негов изстрел беше изчистен от голлинията.

Късни голове донесоха победата на Ювентус над Аталанта

Бергамаските изпуснаха дузпа

Лацио стигна до успеха в даденото от съдията продължение чрез опитния Фелипе Кайседо. Еквадорецът осъществи бърза размяна на пасове с Луис Алберто, след което се завъртя елегантно и матира Консигли с изстрел по земя за крайното 2:1.

В следващия кръг Лацио домакинства на Удинезе, докато Сасуоло приема у дома Ювентус.

Милан и Наполи не се победиха - 1:1