Рома бързо превъзмогна разочарованието от поражението срещу Парма и днес се върна на победния път в Калчото. У дома "вълците" не срещнаха сериозни трудности и надвиха новаците от Бреша с 3:0.

По този начин селекцията на Пауло Фонсека временно се завърна в Топ 4, събирайки актив от 25 точки.

Милан и Наполи не се победиха - 1:1

Сериите на Милан и Наполи без победа продължават

Дербито между двата тима завърши 1:1

Първото полувреме не предложи много чисти голови положения. Все пак двата тима имаше за какво да съжаляват. В 31-ата минута очертанията на вратата не намери младата звезда на домакините Лоренцо Пелегрини, докато малко след това Алфредо Донарума не можа да поднесе изненадата и да изведе Бреша напред в резултата.

Снимка 454252

Източник: EPA/БГНЕС

Нещата се промениха в 49-ата минута, когато "джалоросите" се добраха до лидерството. Играещият под наем от Манчестър Юнайтед - Крис Смолинг беше най-добре позициониран при корнер и с глава направи 1:0.

Нещата набързо станаха още по-приятни за столичани, след като в 57-ата минута се разписа и Манчини. Крис Смолинг продължи да бъде под пара, като този път свали с глава за колегата си в отбрана, който много елегантно матира Йоронен.

Крайното 3:0 беше оформено от Един Джеко. Ситуацията беше идентична на тази при първото попадение, само че този път босненецът се оказа най-съобразителен при мелето след удара с глава на Смолинг.

Късни голове донесоха победата на Ювентус над Аталанта

Бергамаските изпуснаха дузпа

Чисто за статистиката, Рома можеше да се поздрави и с още по-изразителен успех, но още две попадения на римляните бяха отменени поради засада.

РОМА - БРЕША 3:0

1:0 Смолинг (49"), 2:0 Манчини (57"), 3:0 Джеко (66")