Лацио постигна една от бляскавите си победи за сезона в Серия "А". "Орлите" надиграха като гост Аталанта с 3:1 и по този начин столичани си отмъстиха на същия съперник, който преди дни пък ги изхвърли от четвъртфиналите за Купата на Италия след победа с 3:2.

И днес футболната битка беше изпълнена със сериозен брой попадения. Резултатът рано бе открит от Адам Марушич. В третата минута той се възползва от подаване на ветерана Раду и съумя да разочарова Голини.

Аталанта победи Лацио с 3:2 за Купата на Италия

Аталанта е на полуфинал за Купата на Италия

Бергамаските с драматичен успех над Лацио

До почивката нови голове не паднаха, като екшънът беше оставен за след паузата.

В 51-ата минута римляните стигнаха до второ попадение в Бергамо. Чиро Имобиле отклони с глава за Хоакин Кореа, който остана сам срещу стража на Аталанта и не сгреши за 0:2.

Двадесет минути след това събитие, класиката за Лацио можеше да бъде факт, но дежурен гол на Чиро Имобиле беше отменен заради засада.

Удинезе победи като гост Специя с 1:0 в Серия "А"

Удинезе излъга Специя на "Алберто Рико", Гълъбинов игра 63 минути

Аржентинец се превърна в герой за победителите

Надеждите на Аталанта се завърнаха с настъпването на 79-ата минута. Луис Муриел сътвори страхотен финт, с който си отвори перфектна възможност за гол. Изстрелът му срещна страничната греда, но за негова радост притичалият Марио Пашалич съумя да сътвори головата добавка.

Лацио не се подаде на напрежението и съумя да затвори мача с трети гол. Отбраната на домакините пак закъсня със своята намеса и Андреас Перейра се отправи заплашително към вратата на Голини. Бразилецът демонстрира отборен дух и продължи за непокрития Мурики, който оформи крайното 1:3.

Интер победи Беневенто с 4:0 в мач от Серия "А"

Интер се разправи с "вещиците" без капка страх

Селекцията на Антонио Конте остава на две точки от лидера Милан

В следващия кръг Лацио приема на свой терен Каляри. Аталанта домакинства на Торино.

АТАЛАНТА - ЛАЦИО 1:3

0:1 Марушич (3"), 0:2 Кореа (51"), 1:2 Пашалич (79"), 1:3 Мурики (82")