Отборът на Лацио постигна изключително драматична победа с 3:2 при гостуването си на Удинезе в мач от 20-ия кръг на Серия „А". Домакините има за какво да съжаляват, тъй като водеха с 2:1 и играха с човек повече близо цяло полувреме, но въпреки това позволиха на съперника да спечели пълния комплект точки. Благодарение на успеха момчетата на Еди Рея събраха на сметката си 27 точки и се изкачиха на 7-о място в класирането.

Иначе двубоят започна отлично за Удинезе, които откриха резултата в 8-ата минута чрез своя капитан Антонио Ди Натале, който бе точен от дузпа. За нападателя това бе първо попадение в Серия „А" от октомври насам!

В началото на второто полувреме Лацио остана с човек по-малко, след като Онази получи пресилен втори жълт картон и трябваше да напусне терена преждевременно. Въпреки аванса в мача и численото предимство, Удинезе успя да изпусне контрола на двубоя. В 62-ата минута Кандрева изравни от дузпа, отсъдена за фаул срещу Миро Клозе.

Радостта на столичани обаче бе кратка и в средата на втората част Баду реализира невероятен гол и изведе домакините напред. В последните 8 минути на срещата гостите осъществиха пълен обрат. Ладзари си отбеляза нелеп автогол и изравни за 2:2, а в последната минута Ернанеш се разписа с хубав удар и донесе пълния успех на „орлите".