Лацио победи Рома с 1:0 в "Дерби дела Капитале" и класира за полуфиналите в турнира за Купата на Италия. Единственият гол в срещата бе дело на Матия Дзакани, който той бе точен от дузпа в началото на втората част. В следващия кръг съставът воден от Маурицио Сари ще се изправи срещу победителя от срещата между Ювентус и Фрозиноне.

Като цяло през първото полувреме нямаше много положения пред двете врати. Все пак римските "орли" бяха по-активният отбор. В 8-ата минута символичните домакини имаха претенции за 11-метров наказателен удар, но те не бяха уважени от Даниеле Орсато.

12 минути по-късно вратарят на гостите Руи Патрисио се отчете с рутинно спасяване след точно изпълнен пряк свободен удар от Данило Каталди.

В 48-ата минута Матиас Весино принуди Патрисио да се намесва, като португалецът изби топката в ъглов удар. Валентин Кастеянос бе съборен от Дийн Хаусен. Първоначално Орсато не посочи бялата точка, но след намесата на ВАР, Лацио получи дузпа, която бе реализирана от Дзакани.

В 56-ата минута символичните домакини бяха близо до втори гол. Валентин Кастеянос бе намерен на добра позиция в наказателното поле, но Патрисио отново спаси.

Само минути по-късно Мануел Лацари подаде към Весино. Халфът стреля, но изпълнението му премина на сантиметри от левия страничен стълб.

В 61-ата минута римските "вълци" за първи път тестваха Христос Мандас, който спаси удар на Лоренцо Пелегрини без проблем.

Три минути преди края на редовното време на срещата Рома имаше добра възможност да стигне до изравнителен гол, след като Андреа Белоти бе намерен в пеналтерията. Той стреля веднага, но Христос Мандас парира неговия удар.

В шестата минута на добавеното време Педро получи втори жълт картон и остави лациалите с човек по-малко, но тове не се оказа фатално за състава воден от Маурицио Сари.

Лацио - Фрозиноне 3:1 в мач от Серия "А"