Тимът на Лацио разби Сасуоло с 6:1 в мач от 7-я кръг на Серия "А". "Римските орли" записаха трета поредна победа в първенството и са все по-близо до Топ 3, където се намира Ювентус с 18 точки.

Лацио надви с 2:0 Зулте Варегем

Полетът на Имобиле и Лацио продължава (ВИДЕО)

"Орлите" с втора победа в Лига Европа

Гостите получиха невероятния шанс да поведат в резултата още в 26-ата минута, когато Де Врай извърши грубо нарушение срещу съперник от Сасуоло и главният съдия отсъди дузпа. Зад топката застана Беради, който бе точен от бялата точка, прокарвайки коженото кълбо в долния ляв ъгъл на вратата, докато стражът на "орлите" се хвърли в противоположната посока.

Лацио упражняваше силен натиск през следващите минути и Имобиле бе близо до изравнително попадение. Чиро засече центриране и отклони мощно с глава към вратата, но опитът му завърши точно над напречната греда. Пароло също получи брилянтно подаване и пропиля чудесна възможност, шутирайки от наказателното поле малко встрани от дясната греда.

Малко преди края на първите 45 минути, Луис Алберто най-накрая изравни силите, след като отбеляза красив гол от свободен удар.

Де Врай успя да се реваншира за грешката, която допусна през първата част, и в 56-ата минута надскочи защитата на гостите в малкото наказателно поле и с глава изпрати топката в долния десен ъгъл за 2:1. 120 секунди по-късно, отново Алберто направи страхотен пробив, преодолявайки Андреа Консигли с нисък удар в средата на вратата.

В 64-ата минута Марко Пароло овладя топката след рикошет и отправи удар от границата на пеналта, който попадна във вътрешната страна на дясната греда, правейки резултата 4:1. 6 минути по-късно, отново той, покачи на 5:1.

В 81-ата Имобиле бе точен от бялата точка, с което оформи крайното 6:1.