Лацио постигна разгромна победа с 4:1 над Парма у дома в мач от 28-ия кръг на Серия "А". "Орлите" изиграха силно първо полувреме, в което вкараха и четирите гола. Адам Марушич (22), Луис Алберто (28-дузпа,38) и Сенад Лулич (44) бяха точни за домакините. Спрокати вкара почетното попадение за "пармалатите" в 77-ата минута.

С успеха Лацио събра 45 точки и заема шесто място във временното класиране. Парма е 11-и с 33 пункта.

Двубоят започна силно за римския клуб, който излезе напред в 22-ата минута. Адам Марушич получи извеждащ пас от Милинкович-Савич и с премерен удар вкара за 1:0.

Снимка 412766

Шест минути по-късно Якопони игра с ръка в наказателното поле и Луис Алберто вкара отсъдената дузпа за 2:0.

В 38-ата минута испанският офанзивен футболист вкара втория си гол в мача и направи резултата класически. Хоакин Кореа намери Алберто пред наказателното поле и той с мощен удар вкара за 3:0.

В края на полувремето испанецът асистира на Сенад Лулич за 4:0.

Крайният резултат оформи Спрокати в 77-ата минута, след като се възползва от грешка на Патрик.

Звезда на Лацио отново в радара на Реал (Мадрид)