Лацио постигна много важна победа с 4:1 като гост над Катаня в мач от 33-ия кръг на италианската Серия "А". Така "орлите" се укрепиха на 4-ото място, което дава право за участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Срещата на стадио "Анджело Масимино" в Сицилия започна с натиск на домакините. В 40-ата минута резултатът обаче бе открит от гостите от столицата. Стефано Маури отлично отклони топката с глава към Ернанес, който чакаше на далечната греда и останал сам нямаше как да сбърка.

Още в първата минута на втората част обаче домакините възстановиха равенството, когато точен бе Езекюел Матиас Шелото.

В 56-ата минута Мауро Сарате отлично асистира на Стефано Маури, който изведе "бианкочелестите" отново напред в резултата.

Малко по-късно Сарате отово се вживя в ролята на архитект на атаката на Лацио и подаде отлично към Серджо Флокари, а той покачи на 3:1. Крайното 4:1 за Лацио оформи самият Сарате в 90-ата минута.