Лацио записа нова грешна стъпка в първенството, след като не успя да победи у дома Киево. Двата отбора завършиха наравно 1:1 мач от 21-ия кръг на Серия "А". Защитникът Гилерме Стендардо даде аванс на домакините още в 18-ата минута.

След почивката обаче Киево изравни. В 77-ата минута се разписа голмайсторът на отбора Сержо Пелисиер, който бе оставен непокрит след изпълнение на корнер. В заключителните минути Лацио се хвърли в атака, но отбраната на веронци не допусна изненади.

Така след 21 изиграни мача Лацио остава в опасна близост до зоната с изпадащите отбори. "Орлите" имат спечелени 21 точки и се намират точно над чертата. В следващия кръг момчетата на Давиде Балардини гостуват на Ювентус. Киево е в средата на таблицата със спечелени 28 точки.

ЛАЦИО - КИЕВО 1:1

1:0 Стендардо (18')
1:1 Пелисиер (77')

ЛАЦИО: Муслера, Диаките, Стендардо, Сивиля, Коларов, Фирмани, Баронио, Дабо (Лихтщайнер), Маури, Крус, Сарате

КИЕВО: Сорентино, Сардо, Мандели, Йепес, Мантовани, Лусиано, Ригони (Бентиволио), Марколини (Ариати), Пинци, Граноче (Богдани), Пелисиер