Лацио продължава упоритата гонитба с Рома за второто място в Серия „А". „Орлите" надвиха Каляри с 2:1 като гости и по този начин отново са само на точка зад градския си съперник.

Мирослав Клозе изведе столичани напред през първото полувреме на остров Сардиния. Сау обаче изравни за домакините веднага след почивката.

Билия вкара от дузпа за 1:2 след час игра, а малко по-късно положението на Каляри стана още по-трудно. Диаките направи втора дузпа и получи директен червен картон. Този път обаче Билия изпорти 11-метровия наказателен удар.

Това обаче не се оказа фатално за Лацио, а в допълнителното време Пароло оформи крайното 1:3.

В друг мач от кръга, Дженоа и Удинезе завършиха наравно 1:1, като Антонио Вутов не бе в групата на гостите.