Лацио направи второ поредно нулево реми. След като в миналия кръг "орлите" завършиха 0:0 с Наполи, сега "бианкочелестите" и Болоня също не успяха да си вкарат гол.

Столичани имаха игрово предимство на "Олимпико", но многото пропуски пред вратата на "рособлу" попречиха на домакините да се поздравят с успеха. Така двата тима останаха с по 13 точки в дъното на класирането.

В друга среща от точи 14 кръг, Киево успя да се наложи с минималното 1:0 над гостите от Палермо. Единственото попадение бе дело на Абрускато в 54-ата минута.

Опашкарят Сиена пък записа поредната си загуба. Този път "черно-белите" отстъпиха с 1:2 на домакина Бари. Вергасола даде преднина на Сиена още в 3-ата минута. Домакините трябваше да положат много усилия, за да се доберат до успеха. В 78-ата Масиело изравни, а в даденото от рефера продължение Греко остави трите точки в Бари.