Лацио продължава с колебливото си представяне в Серия „А". В мач от 27-ия кръг „орлите" паднаха с 0:1 и то на свой терен от Аталанта и по този начин компрометираха значително шансовете си за класиране в Европа.

Единственото попадение в мача дойде след час игра. Естигарибия стреля с глава, засичайки центриране от фаул, но Маркети изби. За негово нещастие, обаче отскочилата топка отиде у Максимилиано Моралес, който я вкара във вратата.

Нещастията за столичани обаче не приключиха с това. Малко по-късно един от най-добрите им играчи - Антонио Кандрева бе изгонен за втори жълт картон, което окончателно налоки везните в полза на гостите.

В друг много интересен мач от кръга, Парма надви Верона с 2:0. Така „дуковете" събраха 43 точки и са само на 1 от местата, даващи право на европейско участие идния сезон.

Биабиани откри резултата за тима на Роберто Донадони в средата на първата част, а Скелото оформи крайното 2:0 в даденото от рефера продължение.

В най-инфарктния двубой от 27-ия кръг пък,  Сампдория обърна Ливорно от 0:2 до 4:2. Ибрахима Мбайе вкара два гола още преди почивката и даде сериозен аванс на застрашения от изпадане тим.

Веднага след почивката обаче Кръстичич намали, а малко след това Чекерини си набута автогол. Окака-Чука изведе Сампдория напред в 68-ата мин, а Габиадини оформи крайното 4:2 четвърт час преди края.