Лацио си гарантира в следващото издание на Шампионската лига след домакински обрат срещу Каляри. В мач от 35-ия кръг на Серия "А" "орлите" губеха на полувремето с 0:1, но след това успяха да изковат крайния успех с 2:1. Три кръга преди края те са със 72 точки на четвърто място. Вторият Аталанта има 74 точки, а третият Интер е със 73 точки.

Джовани Симеоне изведе гостите напред в края на първото полувреме. Милинкович-Савич и Имобиле се разписаха за Лацио след почивката. Успехът сложи край на негативната серия на Лацио от 5 поредни мача без победа.

След серия от пропуски на римския отбор в края на първото полувреме Джоавани Симеоне получи пас от Артър Йоница, шутира и след рикошет топката се опте в мрежата за 0:1.

"Орлите" започнаха изключително силно второто полувреме и набързо обърнаха нещата в своя полза. Още в 47-ата минута една лошо изчистена топка попадна в Сергей Милинкович-Савич, който с бомбен шут я заби във вратата за 1:1.

В 60-ата минута Луис Алберто пусна пас в коридор за Имобиле, който напредна в пеналта и с удар от малък ъгъл вкара за 2:1.

Лацио вече гледа сериозно към второто място. До края на сезона тимът има гостувания на Верона и Наполи и домакинство в предпоследния кръг срещу изпадналия Бреша.

Каляри остана с 42 точки на 13-о място и със сигурност ще играе в Серия "А".

Ювентус загуби гостуването си на Удинезе с 1:2

Шампионското парти се отлага! Удинезе обърна Юве и остави жива интригата в Серия "А"