В последната среща от поредния кръг на Серия А Лацио победи домакина Удинезе с 4:2.

През първата част двата тима заформиха здрав сблъсък, но падна само един гол. Стендардо реализира попадение във вратата на домакините в 18-ата минута.

През втората част Лацио се опита да реши срещата с два бързи гола в рамките на две минути. В 50-ата минута Маури реализира втори гол, а само минута по-късно Бехрами направи преднината на "римските орли" класическа.

В 58-ата минута ди Натале върна едно попадение от дузпа, но в следващата атака нова дузпа отсъдена този път за гостите Томазо Роки направи 1:4. Домакините останаха с човек по-малко на терена в 81-ата минута след като Д, Агостино получи директен червен картон.

В последната минута на срещата Винченцо Якуинта направи 2:4 и фиксира крайния резултат.