Лацио успя да измести Милан на третата позиция във временното класиране на италианската Серия А. Римските "орли" успяха да победят с 3:0 Каляри като гост и по този начин дори изравниха втория Удинезе по точки. Лидер в Калчото продължава да бъде Ювентус.

За днешния успех на Лацио головете вкараха Клозе, Лулич и Томазо Роки. Тази победа пък продължи серията на римляните от 7 поредни мача без поражение в първенството.

Каляри изненадващо започна по-силно двубоя и изпусна да поведе рано в резултата пред собствена публика. Лацио пък бе предприел по-защитна тактика, с която издебна своя съперник и набързо уби интригата в края на първата част.

Първо в 39-ата минута Джибрил Сисе изведе Лулич в добра ситуация, а халфът вкара за 0:1.

Пет минути по-късно отново френският нападател бе в основата на атаката и след хубав пробив изведе Мирослав Клозе, който вкара за 2:0.

През второто полувреме играта бе равностойна, а точка на спора сложи Томазо Роки малко преди края на мача. С победата Лацио събра 18 точки и само по голова разлика отстъпва на втория Удинезе.