Лацио разби Милан с 4:0 в последен двубой от 19-ия кръг на италианската Серия "А". Селекцията на Маурицио Сари изигра изключителен мач на своя "Олимпико", а със спечелените три точки "орлите" се изкачиха до третото място във временното класиране на първенството. Припомняме, че Ювентус беше наказан с -15 пункта, което отвори възможност за тимове като римляните отново да имат достатъчно доводи в борбата за Топ 4.

Болоня и Кремонезе завършиха 1:1 в мач от Серия А

Болоня и Кремонезе не се победиха

Вижте подробности

Милан до голяма степен абдикира от амбициите си за защита на спечелената през миналата година титла. Освен слаба игра, "росонерите" вече са и на цели 12 точки от убедителния лидер Наполи. Игровата криза в състава на Пиоли е налице, като освен двете поредни ремита за Калчото, грандът падна с 0:3 от Интер за Суперкупата на Италия.

Снимка 603656

Източник: EPA/БГНЕС

Головият рецитал в италианската столица стартира в четвъртата минута. Матиа Закани отправи пас по земя, който с умисъл беше пропуснат от Луис Алберто и Андерсон, за да се превърне в гол Сергей Милинкович Савич. Проблемите за Стефано Пиоли продължиха като Фикайо Томори се контузи и на негово място се появи Симон Кяер.

И това не помогна особено, след като Матиа Закани направи 2:0. В 38-ата минута Педро пусна зад гърба на вражески бранител за Адам Марушич. Черногорецът атакува диагонално вратата на Милан, но ударът му срещна страничната греда. Най-съобразителен при добавката се оказа Закани, вкарал седмия си гол за сезона.

Ювентус - Аталанта 3:3 в мач от Серия "А"

Шест гола и два обрата не се оказаха достатъчни за победител в сблъсъка Ювентус - Аталанта

"Старата госпожа" с първи мач след суровото наказание

Въпреки направените смени, "росонерите" окончателно капитулираха в 67-ата минута, когато главният съдия отсъди дузпа. Луис Алберто се справи с напрежението и майсторски покачи за класиката.

Снимка 603658

Посрамената отбрана на гостите трябваше да инкасира и четвърто попадение в мрежата си. Луис Алберто демонстрира отлична визия за играта и изведе Андерсон на стрелкова позиция, за да оформи и бразилецът крайното 4:0. За Лацио успехът може да се смята за още по-значим, най-вече поради липсата на основния реализатор на тима Чиро Имобиле.