Отборът на Лацио победи Палермо с 2:0 в късния неделен мач от кръга в италианското Калчо.

С тези три точки "бианкочелестите" излязоха на 4-то място във временното класиране на Серия "А", което дава право на участие в Шампионската лига през следващия сезон. За Палермо пък това бе второ поредно поражение след кошмарното 0:7 от Удинезе у дома в миналия кръг.

Домакините от Лацио започнаха срещата по най-добрия начин и имаха щастието да поведат твърде рано в резултата. В 7-ата минута вратарят на Палермо не изрита добре топката, която попадна в Кристиан Ледесма. Той от своя страна изведе отлично Джузепе Скули, който нямаше проблеми да открие резултата.

В следващите минути възпитаниците на Еди Рея продължиха да играят по-добре от своя съперник. В 18-ата минута усилията им бяха възнаградени. Ледесма центрира от центъра на терена в наказателното поле, където отново бе Скули, който с глава вкара втория гол в мача.

Малко преди края на първата част звездата на "орлите" Ернанеш можеше да вкара нов гол, но ударът му премина покрай гредата.

През втората част темпото на игра падна, но домакините не изпуснаха контрола над играта. В 79-ата минута Ледесма бе близо до гол, но ударът му бе спасен от стража на сицилианците. Така до края на мача нови голове не паднаха.