Основните кандидати за третото място в Серия „А", даващо право на  участие в Шампионската лига - Лацио и Удинезе,  записаха изненадващи провали в 27-ия кръг.

„Орлите" бяха шамаросани с 1:3 на своя „Олимпико" от Болоня, а „фриуланите" паднаха с 0:1 от слабака Новара. Въпреки поражението столичани засега запазват заветното трето място с 48 точки, Преследващите Наполи и Удинезе са с по 2 по-малко.

Болоня изненада Лацио в Рим, като наниза два гола (чрез Портанова и Диаманти) в първия половин час. На всичкото отгоре, Матусалем бе изгонен малко преди края на полувремето.

Въпреки това римляните стигнаха до намаляване след автогол на Рубин (56'), но само 120 секунди по-късно всичко приключи. След като Алваро Гонсалес също бе пратен под душовете и Лацио остана с 9 души.

За Болоня не остана нищо друго, освен да си подсигури победата чрез Рене Крин, който се разписа за 1:3.

В другия късен неделен мач също се получи изненада. Новакът Новара удари Удинезе с 1:0 на свой терен, като единственото попадение бе дело на Джеда още в 15-ата минута.