Отборът на Лацио се класира без особено сериозни затруднения за 1/4-финалите в турнира за Купата на Италия.

Тимът, който е един от правещите най-добро впечатление в страната за сезона, надигра опонента си с 4:1.

На собствен стадион столичани не личеше да изпитват неприятности от какъвто и да било характер и закономерно спечелиха двубоя.

Снимка 329112

Резултата откри лидерът на лациалите Чиро Имобиле след само 11 минути игра.

Снимка 329113

Още преди да е изтекла 36-ата минута в мача всичко вече беше ясно, като преднината на домакините възлизаше на 3 чисти попадения.

Това стана възможно след голове на Фелипе Андерсон и Уолъс. Те се разписаха съответно в 24-ата и 36-ата минути.

3:1 направи Бартоломей, още преди да е изтекла първата част от срещата - в 41-ата минута.

Снимка 329109

Крайното 4:1 оформи Имобиле, вкарал втория си гол в мача три минути преди последния съдийски сигнал.

Така Лацио продължава в следващата фаза на надпреварата, като това бе първият мач на тима в турнира. Съставът ще се изправи срещу Фиорентина, в спор за място на полуфиналите.

Фиорентина победи Сампдория в мач с три дузпи

Флоренция ликува, Копа Италия остава трудна, но все пак реална цел

Лацио или Читадела срещу "виолетовите" в следващата фаза

Преди да загуби днес, Читадела се справи със съпротивата на два елитни тима - Болоня и СПАЛ.