Отборът на Фиорентина продължава напред в турнира за Купата на Италия по футбол.

Съставът се класира за четвъртфиналите в надпреварата, след като се наложи над Сампдория с 3:2.

Двубоят се реши от изпълнението на цели три дузпи - две за домакините и една за гостуващия тим, като не бе регистриран нито един пропуск от бялата точка.

Резултатът бе открит още във втората минута, когато Хума Бабакар изведе Фиорентина напред. В 39-та минута Едгар Барето отклони една засечена след корнер топка във вратата на домакините и изравни резултата.

Лацио и Фиорентина не се победиха 1:1

Лацио остана на няколко секунди от много важен успех

Втора поредна грешка за "орлите"

В 59-ата минута Жордан Верету в 59-та вкара първата дузпа в мача, за да направи резултата 2:1. В 77-та минута Гастон Рамирес бе фаулиран и сам изпълни дадената дузпа за 2:2.

За втори път в полза на Фиорентина се използваха видеоповторенията в 90-та минута, когато Никола Муру игра с ръка в пеналта. Пак Верету бе точен от бялата точка за 3:2, което класира напред "виолетовите".

Фиорентина ще играе с Лацио или Читадела в следващата фаза на 26 декември.