Завърналият се в националния отбор Андрей Гълъбинов записа цял мач са своя отбор Новара срещу Латина в петия кръг на Серия "Б". Срещата завърши 2:2, а българският нападател имаше  пет добри възможности, но нямаше късмета да реализира нито една от тях. Последната се откри в 88-ата минута, когато Гълъбинов можеше да донесе победата, но не успя да вкара.

Всичките голове паднаха през първото полувреме. Николас Виола беше точен за 1:0 в полза на Новара след четвърт час игра, но в 21-ата минута Рикардо Броско изравни. Домакините отново излязоха напред в 33-ата минута, когато се разписа Кристиан Адорян. Три минути след това Луиджи Скаля от състава на Латина получи директен червен картон, но независимо от това секунди по-късно съотборниците му успяха да върнат попадението чрез Даниеле Папони.

Новара упражни тотален натиск до края на мача, но съперникът успя да удържи резултата.

Така след спечелената точка Новара е на 16-ото място, а Латина е на 20-ата позиция с 3.