Отборът на българския национал Александър Тонев Кротоне записа трета поредна загуба в първенството на Италия. В битка от третия кръг между двата последни тима той отстъпи с 1:2 като гост на Емполи. Тонев пропусна мача заради вирусно заболяване.

Домакините откриха резултата в 31-ата минута, когато след центриране от корнер Джузепе Белуши с глава се извиси и простреля вратата на съперника за 1:0. Кротоне обаче успя да се върне в мача в добавеното време на първото полувреме. Тогава Маркус Кристер Роден получи в наказателното поле, обърна се и качи топката на главата на Марио Сампризи, който само я насочи във вратата за 1:1.

През втората част домакините стигнаха до успеха. В 54-ата минута Мануел Паскуал центрира от фаул и Андреа Коста с глава отблизо оформи крайното 2:1. Положението на гостите се усложни още повече в 80-ата минута, когато Ное Дюсен получи червен картон.

Така Емполи вече има актив от 3 точки и излезе на 16-ото място. Кротоне пък остава на последното място с 0 точки и 3 загуби в актива си.