Парма с българския национал Валери Божинов в състава си отстрани Фиорентина и се класира за 1/4 финалите в турнира за Купата на Италия.

В истински герой за "дуковете" в домакинския им мач на стадио "Енио Тардини" се превърна живата легенда Ернан Креспо. Аржентинския таран смени българинът Валери Божинов и успя да вкара и двата гола за своя тим при успеха с 2:1.

Всичко най-интересно обаче се случи в продълженията на двубоя. В редовните 90 минути феновете не можаха да видят почти нищо кой знае колко сериозно. В продълженията обаче настъпи драмата.

В пърите добавени 15 минути отново не падна гол и когато всички си мислеха, че срещата отива към дузпи, в 114-ата минута Сантана изведе гостите от Фиорентина напред в резултата.

Още в ответната атака обаче Ернан Креспо вдигна на крака тифозите с изравнителен гол. В 117-ата пък отново вкара втори гол, с който успя да класира тима си напред в надпреварата.