Новият селекционер на Италия Чезаре Прандели дебютира със загуба начело на тима. "Скуадрата" допусна поражение с 0:1 от Кот Д'Ивоар в контрола на лондонския 'Ъптън Парк".

Като титуляри за "адзурите" започнаха Касано, Балотели и Амаури, но това не стигна за нещо повече. През първото полувреме Касано подаде страхотен пас на Амаури, но нападателят на Юве не можа да вкара с глава от близко разстояние. "Слоновете" повече се защитаваха и издебнаха своя момент в 56-ата минута, когато Коло Туре бе точен с глава след подаване от фланга на Ги Демел.

До края на мача Италия не съумя да изравни, въпреки че в игра влязоха Роси, Бориело и Куалярела, за да усилят нападателната мощ.

Италия – Кот Д’Ивоар 0:1

0:1 Коло Туре 56’

Италия: Сиригу, Мота (Касани 70’), Бонучи, Киелини, Молинаро, Де Роси, Паломбо (Монтоливо 81’), Пепе (Маркизио 74’), Касано (Роси 70’), Балотели (Куалярела 61’), Амаури (Бориело 61’)

Кот Д’Ивоар: Йебоа, Ебуе, Коло Туре, Демел (Кулибали 57’), Тиене, Думбиа (Сако 67’), Зокора, Яя Туре, Тиоте, Калу (Фае 84’), Жервиньо (Коне 90’)