Интер и Лацио не се победиха в двубой от 19-ия кръг на Серия "А". Битката на "Джузепе Меаца" завърши така, както и започна - без попадения.

В последните два кръга отборът на "нерадзурите" бе свален на земята. Първо допусна загуба с 1:3 от Удинезе. Миналата седмица пък отстъпи при гостуването си на Сасуоло с 1:0. За капак през седмицата отпаднаха и от турнира за купата, когато отстъпи на намиращия се в сериозна криза Милан с минималното 1:0.

Снимка 331460

Треньорът Лучано Спалети имаше проблеми и в защитата си днес, където с контузии бяха Миранда и Д'Амброзио. Лацио пък наруши победната си серия след поражението си от Рома. След него последваха още една загуба и две равенства. Така в последните си седем мача в Серия А "орлите" разполагат само с две победи.

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена днес:

Интер - Лацио 0:0, напречната греда спаси домакините!

Дербито обещава да бъде зрелищно

Първото полувреме стартира вихрено и за двете единайсеторки, които можеха да поведат в резултата, но късметът не беше на тяхна страна.

По-настоятелни в изявите си бяха състезателите на гостите. Те атакуваха предимно по крилата, докато съперникът им залагаше на акции през центъра на нападението си.

Прострелните центрирания не бяха от полза и за двата тима и не допринесоха за откриването на резултата.

Малко след средата на полувремето надлъгването стана почти изцяло тактическо, от което значително пострада качеството на предложения футбол.

Снимка 331459

Редицата ненужни нарушения не спомогнаха за повишаването интереса на феновете, някои от които бяха уловени от камерите да се прозяват преди почивката.

В самия край на първата част Борха Валеро се опита да избие центриране от корнер, но топката едва не влетя в мрежата на собствения му отбор, отбивайки се в напречната греда. Така или иначе обаче попадения не бяха реализирани.

Второто полувреме не се различаваше много от първото, като може да бъде запомнено с най-дискусионния момент в мача.

Снимка 331458

Имобиле напредна в наказателното поле на съперника и стреля, Скриниар протегна крак, топката се отби в ръката му и реферът Джанлука Роки посочи бялата точка.

След видеоповторение обаче решението му бе променено, а дузпата - отменена.

Никой в Лацио не остана доволен от така създалата се ситуация, но арбитърът беше категоричен.

Снимка 269429

Така или иначе попадения не бяха отбелязани и нулевото равенство се запази. По този начин двата тима запазват съответно третата и петата си позиция в подреждането.

В последните си седем срещи помежду си двата отбора имат по три разменени победи, а днес за първи път от много време завършиха без да се надиграят.