Без нови точни удари към двете врати обаче.

45′

Старт на вторите 45 минути.

45+1′

Първото полувреме стартира вихрено и за двете единайсеторки, които можеха да поведат в резултата, но късметът не беше на тяхна страна.

По-настоятелни в изявите си бяха състезателите на гостите. Те атакуваха предимно по крилата, докато съперникът им залагаше на акции през центъра на нападението си.

Прострелните центрирания не бяха от полза и за двата тима и не допринесоха за откриването на резултата.

Малко след средата на полувремето надлъгването стана почти изцяло тактическо, от което значително пострада качеството на предложения футбол.

Редицата ненужни нарушения не спомогнаха за повишаването интереса на феновете, някои от които бяха уловени от камерите да се прозяват преди почивката.

В самия край на първата част Борха Валеро се опита да избие центриране от корнер, но топката едва не влетя в мрежата на собствения му отбор, отбивайки се в напречната греда. Така или иначе обаче попадения не бяха реализирани.

45′

Почивка.

44′

Корнер за Интер в заключителните секунди от първата част.

Дали пък този момент няма да се окаже определящ за двубоя?

44′

ГРЕДА!

Борха Валеро за малко не прати топката в собствената си врата.

37′

Играта се накъса от поредица нарушения.

Нищо общо с началото на мача...

30′

Страхотно спасяване на стража на Лацио!

Перишич шутира силно, но вратарят отрази изстрела!

22′

Срещата определено загуби своя чар.

От първоначалните действия на двата тима няма и следа.

18′

Далечен, неточен изстрел на Чиро Имобиле.

12′

Тактиката с периодични, балонни центрирания не сработва за нито един от двата тима.

Играта се забави.

9′

Натискът на гостуващия тим се осъществява предимно по крилата.

Обратно - Интер напада през централната част от терена.

4′

Феновете по всяка вероятност са доволни.

Дербито се получава, като и домакините опитват всячески да стигнат първи до попадение.

3′

Първоначален натиск на гостите.

Без точни изстрели към вратата на Интер, за момента.

1′

Мурджиа

Интер е домакин на Лацио в двубой от 19-ия кръг на Серия "А". Битката на "Джузепе Меаца" започва в 19:00 часа.

Интер издържа най-дълго от всички без загуба в италианското първенство и вървеше доста добре. В последните два кръга обаче отборът бе свален на земята. Първо допусна загуба с 1:3 от Удинезе.

Миналата седмица пък отстъпи при гостуването си на Сасуоло с 1:0. За капак през седмицата отпаднаха и от турнира за купата, когато отстъпи на намиращия се в сериозна криза Милан с минималното 1:0.

Лучано Спалети: От Интер ще си тръгнат тези, които ние преценим, а не тези, които искат

"Нерадзурите" все още не са обявили официално раздялата си с нито един играч

Треньорът Лучано Спалети има проблеми и в защитата, където с контузия са Миранда и Д'Амброзио, а това означава отново титулярно място за Ранокия и Жоао Кансело.

Лацио пък се намира на пето място в класирането, но и с мач по-малко от повечето отбори. Тимът наруши победната си серия след загубата си от Рома.

След нея пък последваха още една загуба и две равенства. Така в последните си шест мача в Серия А "орлите" имат само две победи.

Фелипе Кайседо замести Имобиле преди дни, но още през първото полувреме се контузи и заедно с Давиде Ди Дженаро ще бъде извън групата за двубоя.

В последните си шест срещи помежду си двата отбора имат по три разменени победи, като по-голямо впечатление прави наличните общо девет червени картона в тези шест двубоя.