Лацио се справи без проблем с Киево в мач от 20-тия кръг на Серия А. „Орлите" се наложиха като гост с 3:0, с което се доближават на две точки от местата, даващи право на участие в Шампионската лига. В момента Лацио е на 4-ото място. Автори на попаденията станаха Ернанеш и Мирослав Клозе, който избухна на два пъти.

В 21-ата минута римският тим откри резултата, след като Томазo Роки би неточно, но Ернанеш с добавка прониза мрежата на домакините. Киево отвърнаха с огромен натиск, но без резултат.

В самият край на срещата, Мирослав Клозе отново показа кой е звездата на тима през този сезон. В 88-ата минута, той се възползва от грешка в отбраната на домакините, които позволиха нападателят да се откъсне сам срещу вратаря. Той не сгреши и удвои резултата. В последвалата атака, в 89-ата минута, отново Клозе напорави резултата класически.

След този мач, Лацио са на 4-ото място, а Киево 12-и.