Отборът на Фиорентина постигна труден успех с драматичното 4:3 при визитата си на последния в класирането на Серия "А" Киево.

Във Верона резултатът бе равен до последните минути на срещата, но два гола на Киеза връчиха трите точки на Ла Виола.

Така Фиорентина продължава борбата за класиране в европейските клубни турнири. Във временното класиране "виолетовите" са с актив от 30 точки - само три по-малко от последния тим, който за момента разполага с право на участие в срещите зад граница - Сампдория.

Снимка 402887

Източник: Twitter

Резултатът във Верона бе открит след едва 4 минути игра, когато Луис Муриел даде преднина на тима си.

В 26-ата минута Симеоне асистира на Марко Бенаси, който покачи на 2:0 за гостуващия тим, давайки солиден превес на състава си в срещата преди почивката.

Седем минути преди паузата Депаоли подаде към Степински, който върна отбора си в срещата с попадение за 1:2.

Милан и Наполи не излъчиха победител в дербито на Серия "А"

0:0 на "Сан Сиро" след сериозни пропуски и на двата тима

След около час игра Бенаси се озова на голлинията при скоростна атака на съперника, избивайки топката и с двете си ръце. За това си действие той бе принуден да напусне преждевременно терена, а Пелисиер превърна отсъдената дузпа в гол за 2:2.

Киеза вкара за 2:3 11 минути преди последния сигнал, но малко по-късно Киево получи право да изпълни нова дузпа, отново отсъдена за игра с ръка. Пелисиер пропусна, а още в следващата атака Киеза вкара от два метра разстояние топката в мрежата за 2:4.

Крайното 3:4 оформи Джорджевич, разписал се от близка дистанция след нова асистенция на Депаоли.

Милан загуби от Фиорентина с 0:1

Милан без гол в Серия "А" от 20 дни, "росонерите" загубиха от Фиорентина на "Сан Сиро"