Отборите на Киево и Палермо завършиха наравно 1:1 в двубой от 25-ия кръг на италианската Серия „А". Гостите от Сицилия, които са на прага на изпадане от елита, откриха резултата през първата част след попадение на Мауро Формика, за когото това бе дебютен гол в Серия „А". След почивката обаче „летящите магаренца" изравниха чрез Сирил Теру, който бе точен от дузпа.

В състава на гостите звездите Иличич, Миколи, Фон Берген и Дибала останаха на резервната скамейка, тъй като наскоро подновиха тренировки и не са готови за пълни 90 минути. Двубоят се очакваше с интерес и заради треньорския сблъсък между Еуженио Корини и Алберто Малезани, които се изправиха срещу бившите си клубове.

Равенството остава Киево в средата на таблицата, докато Палермо продължава да е на последната 20-а позиция в класирането.

По-късно тази вечер е голямото дерби на кръга между Рома и Ювентус.