Наполи се размина на косъм от загуба при гостуването си в Бергамо на Аталанта в двубой от 12-ия кръг на Серия „А". След нулевото първо полувреме домакините откриха резултата чрез аржентинецът Херман Денис, който се разписа в 64-ата минута.

Любопитното е, че Денис започна кариерата си в Италия именно с екипа на неаполитанци. И когато мачът вървеше към победа за Аталанта, Единсон Кавани попари домакините с гол в 94-ата минута.

Уругваецът се озова на стрелкова позиция и за пореден път демонстрира уникалния си голмайсторски нюх. В крайна сметка попадението се оказа и последният епизод от двубоя на „Атлети Адзури д'Италия" и двата отбора поделиха по точка.

В същото време Ювентус победи с 1:0 като гост Лацио. Точен за торинци бе Симоне Пепе. По-рано през деня Катания победи като гост Лече с 1:2, а новакът Новара обърна Парма за 2:1.