Отборът на Катания записа категорична победа с 3:1 над Удинезе като домакин и продължава да се бори за място в европейските клубни турнири догодина.

След като в предишните два кръга Катания отстъпи нелепо на Интер и Ювентус съответно с 2:3 и 1:0, днес домакините най-после взеха пълен актив от точки по повече от категоричен начин.

След нулево равенство до почивката, Алехандро Гомес откри в 49-ата минута, а отново той покачи на 2:0 в 67-ата минута. Класическата преднина оформи Лоди в 71-та, преди все пак Муриел да върне един гол в 81-та.

Благодарение на този успех, Катания има 45 точки и заема 7-ма позиция в класирането, само на две точки от петия Интер, който засега се класира за участие в Лига Европа. Удинезе от своя страна е 9-ти с 41 точки.