Каляри победи с 2:1 Фиорентина в един от най-интересните двубои от 30-ия кръг на Серия „А". През последните дни около мача се шумеше много, тъй като футболната асоциация на Италия реши двубоят да се играе пред празни трибуни. Въпреки това обаче имаше стотици фенове на домакините, които бяха заели места пред стадиона и окуражаваха своите любимци.

Тимът от Сардиния изигра перфектно първо полувреме, в което успя да реализира два безответни гола чрез Маурисио Пинила. Нападателят първо се разписа в 11-ата минута, а в 39-ата от дузпа отново прокара топката зад Вивиано. Лошите новини за Фиорентина не свършват тук. Само в рамките на няколко минути Гонсало Родригес получи жълт картон, което означава, че ще пропусне така важният мач с Милан следващия кръг. Освен това Стеван Йоветич напусна терена принудително и също ще бъде под въпрос за мача с „росонерите".

След почивката момчетата на Винченцо Монтела наложиха натиск и върнаха едно попадение чрез Хуан Куардадо. За повече обаче „виолетовите" нямаха сили.

Добрата новина за Фиорентина е свързана с факта, че загуби в кръга регистрираха някои от преките им конкуренти в борбата за място в Европа - Рома и Интер. Удинезе пък също загуби точки, след като не успя да победи у дома Болоня.

Загубата днес сложи край на серията от 3 поредни победи, в която бе Фиорентина.