Каляри спечели домакинството си на Парма, в срещата между двете единайсеторки от 24-ия кръг на Серия "А". Спорът между двата тима бе на път да приключи при резултат 1:1, но в самия край на мача Паволети засече кълбото с глава в мрежата за крайното 2:1.

Прогнозите, че Кирил Десподов отново ще стартира като резерва за сметка на по-опитните играчи в тима на неговата позиция, се оправдаха. Той обаче се появи на терена в 56-ата минута, при резултат 0:1 и спомогна за възстановяването на равенството, а след това и за постигането на обрата.

Още с появата си на терена Десподов се нае да организира скоростна атака на състава си, центрира, но Паволети не успя да засече топката във вратата.

Снимка 406987

Източник: Twitter

В 65-ата минута обаче, при ново центриране в полето на Парма, Паволети бе точен и прати топката в мрежата за 1:1. Преди това, в рамките на първото полувреме, Куцка бе открил резултата в полза на гостите.

До края на мача статуквото бе променено още веднъж, за радост на домакините - в тяхна полза. Отново Паволети намери добре топката, този път с глава, оформяйки крайното 2:1.

Каляри се придвижи до 14-ата позиция в класирането, като за момент се отдалечава от зоната със застрашените от изпадане състави. Парма остава под номер 12.