Отборът на Милан завърши по посредствен начин поредния си слаб сезон в Серия "А". В мач без никакво значение от последния кръг в Калчото, хората на Винченцо Монтела паднаха с 1:2 при гостуването си на средняка Каляри.

Двубоят започна лошо за "росонерите", които се оказаха догонващи още в 17-ата минута. Тогава Жоао Педро се възползва от грешка в миланската отбрана и наказа Донарума. След почивката Милан вдигна оборотите и стигна до две дузпи в своя полза. Едната пропусната от Бака, а другата реализирана от Лападула.

Снимка 296239

Малко по-късно обаче грандът остана с човек по-малко заради червен картон на Палета и всичко това отприщи много тежки мигове пред вратата на гостите. Устремът на домакините все пак бе възнаграден в 92-ата минута, когато Пизаканте се оказа на точното място след грешка на Донарума и така сложи край на сезона за Каляри с една повече от жадувана победа.

Традиционно за своите срещи, отборът на Милан започна мача безкрайно разконцентрирано. Разсеяната отбрана на "росонерите" можеше да бъде наказана още в 3-ата минута, когато Марко Бориело засече центриране на съотборник, но топката премина на сантиметри от лявата греда на Донарума.

Снимка 296240

Натискът на сардинци продължи и в 6-ата минута огромно разочарование сполетя бранителят Артур Йоница, който разтресе напречната греда след зверски шут.

Логиката все пак възтържествува 11 минути по-късно, когато домакините съумяха да поведат в резултата. Калабрия и Гомес сътвориха последователни грешки, които позволиха на Жоао Педро да навлезе в полето на Милан и сам срещу Донарума майсторски направи 1:0.

Ужасът за хората на Монтела можеше да бъде още по-голям, ако малко след това Джиджо не бе пресякъл извеждащо подаване на измъкналия се зад отбраната Бориело.

От своя страна Милан опита да се върне в мача към 20-ата минута, но отблизо дежурният си пропуск направи Карлос Бака, като при ситуацията освен рефлекса на Кроста, трябва да се отбележи, че топката срещна и гредата.

До почивката Каляри трябваше да остане без своя капитан Муру, който падна лошо на своето коляно и се наложи да бъде заменен принудително.

Второто полувреме предложи много емоции за феновете на "Сант" Елия". Милан можеше да изравни резултата още с първата си по- сериозна атака за тази част. Карлос Бака сътвори изключителен индивидуален рейд, който завърши с наглед голов изстрел. На пътя на топката обаче застана тялото на появилия се като резерва Джанлука Лападула, който неволно лиши "росонерите" от заслужен гол.

Снимка 296241

В 62-ата минута Юрай Куцка хитро излъга молдовецът Йоница, който не разчете добре своите действия и фаулира опорния халф на Милан в наказателното поле на Каляри. Реферът Абисо посочи дузпата, а с отговорната задача се нагърби Бака. Колумбиецът обаче за пореден път пропусна от "бялата точка", след като позволи на дебютиращия страж Кроста, който на всичкото отгоре е и юноша на Милан, да спаси блестящо неговия изстрел.

10 минути по-късно обаче Милан получи нов шанс да изпълни дузпа. Този път тя бе свирена за нарушение на Кроста, който се хвърли в краката на опитващия се да засече едно остро подаване - Карлос Бака. Този път наказателният удар бе изпълнен от Лападула, който реализира хладнокръвно в средата на вратата.

Снимка 296243

И докато "росонерите" набираха устрем за пълния обрат, техните планове се объркаха сериозно в 75-ата минута. За пети пореден път, уж опитният бранител на "червено-черните" Габриел Палета си изкара червен картон, като този следобед си позволи на два пъти да бъде официално предупреден от съдията Абисо.

До края Каляри се възползва от численото си превъзходство и създаде няколко опасни положения пред несигурния днес Донарума. При едно от тях резервата Хан дори отбеляза гол, но той бе отменен поради засада.

Така цялата драма настъпи в 92-ата минута, когато Донарума не се намеси добре при удар от фаул и притичалият Пизакане хвърли в делириум публиката на "рособлу". При повторението обаче се видя, че героят за Каляри се намира в засада.