Милан направи пълен обрат от 0:1 до 3:1 срещу Каляри в мач от 6-ия кръг на Серия А и се изкачи на втората позиция във временното класиране на италианското първенство с 15 точки. Загубата на островитяните пък ги прати на последната позиция, след като по същото време Емполи спечели като домакин на Салернитана.

Лувумбу даде аванс на домакините с гол в 29-ата минута, но до паузата Милан обърна нещата в своя полза след голове на Ноа Окафор и Фикайо Томори. През второто полувреме съкрушителния удар по сардинци нанесе Рубен Лофтъс-Чийк.

В други два двубоя от кръга Аталанта спечели на гости на Верона с 1:0 след гол на Теун Коопмайнерс, а във вече споменатата среща Емполи надви като домакин Салернитана. Герой за тима бе Томасо Балданци.

Ювентус - Лече 1:0 в мач от Серия "А"