Отборите на Каляри и Наполи откриха 16-ия кръг в Серия "А" със зрелищно равенство 3:3. Двубоят в Сардиния предложи множество обрати и интересни моменти, като в крайна сметка двата отбора поделиха по точка.

Мачът тръгна отлично за гостите от Неапол. Лавеци откри резултата в средата на първото полувреме, а Пациенца удвои аванса на своите в началото на второто. Четвърт час преди края на срещата започна феноменалният обрат.

Аржентинецът Ларивей върна Каляри в мача, а в 80-ата минута "редовният заподозрян" Матри вкара за 2:2. Срещата обаче далеч не бе приключила. В последната 90-ата минута бразилецът Джеда взриви трибуните на "Сан Елия", след като вкара за 3:2 за Каляри. В даденото от съдията продължение Лавеци получи червен картон и остави гостите с човек по-малко на терена. Въпреки това момчетата на Мадзари намериха сили да вземат точка и Болиачини в 95-ата минута оформи крайното 3:3.

По-късно тази вечер е втората среща от кръга между Бари и Ювентус.