Наполи успя да спаси равенство 1:1 като гост на Каляри и пропусне шанса да изравни на върха на таблицата след "лудия" 26-и кръг в Серия А, в който първите шест отбора в таблицата не отбелязаха три точки.

Шансът, който се откри, след като Милан претърпя неочакван неуспех срещу Салернитана в събота с равенство 2:2, не беше използван от Интер в неделя, когато загубиха у дома с 0:2 от Сасуоло, а сега в мача в понеделник нямаше победител. Въпреки тези три клуба, нито Ювентус, Аталанта и Лацио успяха да спечелят този кръг.

Вратарят Давид Оспина реагира изключително зле в 58-ата минута на мача, позволявайки на Гастон Перейра да даде преднина на клуба от Сардиния.

Интер се споразумя с Брозович за нов договор

Играе на "Джузепе Меаца" от 2016 година

Каляри може да съжалява, че не използва инициативата през по-голямата част от второто полувреме, преди Осимен в 87-ата минута да покаже колко е важен за клуба си с хубав гол.

Милан остава лидер в Италия с 56 точки, две повече от Интер, Наполи остава трети със същия брой точки като тях.