След като Карло Анчелоти оповести дългоочакваната си раздяла с Милан, редица звезди побързаха да изразят почитта си към специалиста.

„Беше ден пълен с емоции, последният мач на Паоло Малдини и Анчелоти за Милан. Щастливи сме с финалната развръзка на кампанията, след като постигнахме важна цел, класирайки се директно в Шампионската лига. Карло Анчелоти е човек, с който чувствам страхотна връзка през шестте си години в Милан.

Вечно съм му благодарен за това което ме е научил през годините. Той ми даде шанса да съм име със световна известност и спечелих толкова много под негово ръководство. Пожелавам му всичко най-добро с каквото и да се захване", заяви Кака след успеха над Фиорентина с 2:0, за който вкара първия гол.