В неделя шампионът на Италия Милан изигра един от най-ярките си двубои за последните години. „Росонерите" гостуваха на Лече и въпреки предварителните прогнози за сравнително лесна победа, домакините се оттеглиха за почивка при резултат 3:0! През второто полувреме Милан извоюва победата по изключителен начин. В рамките на четвърт час резервата Боатенг вкара хеттрик, а в заключителните минути Марио Йепес с глава донесе успеха на Милан. Този двубой даде повод на колегите в Италия да се поразровят из архивите и да намерят други срещи, в които „рооснерите" са демонстрирали подобен шампионски характер. Ето и някои от най-значимите обрати на Милан в двубоите в Италия.

Сезон 1989-90, 4-ти февруари: ФИОРЕНТИНА - МИЛАН 2:3

Много слабо първо полувреме за момчетата на Ариго Саки, които се оттеглят за почивка с два гола пасив. Точни за „виолетовите" се Баджо и Кубик. Второто полувреме обаче минава изцяло под диктовката на „червено-черните". Евани намалява резултата в 55-ата минута, а до края на мача Марко Ван Бастен с два гола носи успеха на Милан.

Сезон 1992-93, 13-ти септември: ПЕСКАРА МИЛАН 4:5

Масимилиано Алегри отрива резултата за Пескара след само 60 секунди игра. В третата Малдини изравнява за 1:1, а малко по-късно Лентини (6') повежда Милан с 1:2. След това нещата стават сериозни. Франко Барезе си отбелязва два (!) автогола, а с попадението на Масара домакините повеждат с 4:2. До края на срещата обаче Марко Ван Бастен реализира хетррик и носи победата за Милан.

Сезон 1997-90, 16-ти октомври: МИЛАН - САМПДОРИЯ 3:2

Двата отбора се изправят в първи двубой от осминафиналите в турнира за Купата на Италия. Момчетата на Фабио Капело обаче се представят много слабо след първото полувреме и заслужено „моряците" се оттеглят за почивка с два гола аванс, дело на Товалиери и Богосян.

След почивката Милан излиза преобразен и с попаденията на Уеа, Маими и Клуиверт (64', 74', 90') печели мача. Реваншът също е за Милан - 2:1 и „росонерите" продължават напред за Купата.

Сезон 2002-03, 2 март: МИЛАН - АТАЛАНТА 3:3

Исторически мач за характера на Милан и феновете на отбора като цяло. Нещо като неделния следобед в Лече. Не всеки ден може да се види Милан да изостава в резултата с 0:3, при това пред собствена публика. Паоло Малдини се отбелязва автогол още в първата минута, а до 30-ата Фаусто Росини прави преднината на бергамаците 0:3. В секундите преди почивката Пипо Индзаги връща един гол, а през втората част Томасон и отново Индзаги оформят крайното 3:3. Милан не печели двубоя, но феновете напускат щастливи „Сан Сиро", защото са наблюдавали изключителен двубой.

Сезон 2003-04, 23 февруари: МИЛАН - ИНТЕР 3:2

Едно от най-великите дербита на Милан в ерата „Берлускони". Ако попитате фен на Милан кое е любимото му дерби, 9 от 10 ще ви отговорят именно ас този мач - „обратът".

С голове на Станкович (15') и Хавиер Санети (39') Интер се оттегля на почивка при резултат 0:2. През второто полувреме момчетата на Анчелоти излизат на терена готови да правят чудеса и в крайна сметка успяват. Томасон връща един гол в 55-ата минута, а две по-късно Рикардо Кака изравнява резултата - 2:2. Развръзката на мача идва в 84-ата минута, когато с чуден удар от 25-30 метра Кларън Зеедорф не оставя никакъв шанс на слисания Толдо и носи успеха за Милан - 3:2.

Сезон 2006-07, 8-ми ноември: МИЛАН - БРЕША 4:2

Милан приема Бреша в първия си мач за Купата на Италия за сезона. Гостите излизат напред в резултата през първото полувреме с голове на Серафини (34') и Алфагеме (36'). Милан отговаря на предизвикателство след почивката. Марко Бориело е точен на два пъти, а по един гол добавят Броки и Индзаги. В крайна смекта „росонерите" печелят двубоя с 4:2.