Отборът на Интер временно оглави класирането в Серия "А". Тази вечер "нерадзурите" спечелиха тежкото си гостуване на Верона с 2:1 и по този начин изместиха градския съперник Милан от върха. "Росонерите" са с мач по-малко, като след броени минути се изправят в дербито на кръга срещу Лацио.

Поредната победа за селекцията на Антонио Конте обаче не дойде никак лесно.

Интер официално постави Ериксен в трансферната си листа

"Това са фактите", заяви Бепе Марота

Първото полувреме завърши при нулево реми, което ще бъде запомнено с брилянтното спасяване на Марко Силвестри. Опитният страж се намеси акробатично при насочване с глава на Лаутаро Мартинес.

Интер поведе в 52-ата минута. Гостите дълго се задържаха на десния фланг, след което Ашраф Хакими центрира в наказателното поле за Мартинес. Аржентинецът демонстрира голмайсторски нюх и насочи акробатично, а след контакт с дясната странична греда, резултатът вече бе в полза на интеристите.

Снимка 511140

Източник: EPA/БГНЕС

Паритетът беше възстановен десет минути след това, не и без любезното съдействие на Самир Ханданович. Намиращият се в добра моментна форма словенец се намеси много лошо при центриране на съперник, а изпуснатата от него топка бе запратена в мрежата от Иван Илич.

Възпитаниците на Конте обаче не се поддадоха на напрежението и почти при следващата си атака отново излязоха напред. Марсело Брозович разигра на късо при корнер, а след това центрира към полето на веронци. Там Милан Шкринияр скочи най-високо и с глава не остави шанс на домакините.

Фиорентина победи Ювентус с 3:0 като гост

Фиорентина разби Ювентус насред Торино

"Бианконерите" с първа загуба за сезона в Калчото

До края "мастифите" натиснаха хаотично своя опонент в търсене на равенството. Федерико Ди Марко обаче не намери целта при мощен изстрел от средна дистанция. В последната възможна секунда, гол на Ромелу Лукаку беше отменен поради засада.

ВЕРОНА - ИНТЕР 1:2

0:1 Мартинес (52"), 1:1 Илич (63"), 1:2 Шкриниар (69")