Шампионът в серия "А" Интер спечели Суперкупата на Италия след драматичен успех над Рома в голов трилър, завършил 4:3 пред над 40 хиляди на "Сан Сиро". Столичани започнаха превъзходно срещата, след като само за 35 минути игра вече водеха с класическото 3:0 и се виждаха краен победител.

Бразилецът Алесандро Манчини откри за "вълците" в 13-а минута, десет по-късно Роберто Акуилани удвои, отново той отбеляза и трето попадение в 35-а минута. Авансът повлия доста разконцентриращо на играчите на Рома и те позволиха на съперника да се върне в играта. В самия край на полувремето Патрик Виера намали на 1:3 и с това даде началото на обрата.

През втората част друго от новите попълнения на миланския гранд - Ернан Креспо върна още един гол и Интер се хвърли с всички сили да изравнява резултата. Това стана факт четвърт час преди края, когато отново френският халф се разписа във вратата на столичани и доведе двубоя до продължения.

В тях ветеранът Луиш Фиго отбеляза нов гол за Интер в 95-а минута с перфектно изпълнение на пряк свободен удар, oбръщайки резултата до 4:3. Броени минути по-късно румънският защитник на Рома Кристиян Киву получи червен картон за грубо нарушение именно срещу португалеца. С това той обрече усилията на съотборниците си, които така и не успяха да се доберат до безценното попадение с човек по-малко и в крайна сметка се лишиха от трофея.

състави:

Интер: Толдо, Занети, Матераци, Самуел, Гросо (Малкон - 54), Фиго, Виера, Камбиасо, Станкович (Дакур - 105), Ибрахимович, Адриано.

Рома: Дони, Панучи, Мексес, Киву, Куфре, Де Роси, Акуилани (Тонето - 80), Мансини, Перота, Тадей (Касети - 66), Тоти (Мидо - 71)