Отборът Интер стабилизира изявите си в Серия "А", макар и да брани своите интереси без капитана си Мауро Икарди. Тази вечер "нерадзурите" постигнаха труден успех с 2:1 при домакинството си на Сампдория. По този начин хората на Лучано Спалети дръпнаха с 4 точки пред градския съперник Милан.

Самп пък инкасира трета поредна загуба, която запрати "моряците" в "златната" среда на Калчото.

Дженоа победи Лацио с 1:0

Лацио допусна неприятен обрат в Генуа, завърза борбата за място в Европа

Успехът запази 13-ата позиция на Дженоа в таблицата

Ключовите събития в този мач се случиха след почивката. Аванс на домакините даде голът на Данило Д"Амброзио в 73-ата минута. Иван Перишич навлезе мощно в полето на съперника, след което пусна прострелен пас, успоредно на голлинията. Там с точен плонж изпъкна крайният бранител, който подлуди от кеф тифозите на тима.

Снимка 407135

Източник: EPA/БГНЕС

Радостта на интеристите обаче продължи точно 180 секунди, след като Маноло Габиадини изравни. Отбраната на миланския гранд сътвори голяма грешка, след като не успя да изчисти надалеч отнета топка от краката на Куалярела. От това се възползва нападателят с №23, който отблизо не сбърка срещу Ханданович.

И това цифрово изражение на резултата обаче се задържа едва 120-секунди. Трите точки за домакините бяха подпечатани от имащия си проблеми с дисциплината през последните месеци Раджа Наинголан. Белгиецът сложи край на тежкия период за себе си, след като с мощен шут засече отбита топка след центриране от корнер.

Снимка 407134

В следващия кръг Интер има много трудно гостуване на Фиорентина, докато на Самп предстои среща с тима на Кирил Десподов - Каляри.

Отбор в Италия победи с... 20:0!