Шампионът на Италия Интер се спаси от срамна загуба от последния в класирането Сиена. "Нерадзурите" се наложиха с 4:3, след като до 88-ата минута изоставаха с 2:3 в резултата. В герой за домакините се превърна Уесли Снайдер, който вкара два фантастични гола от свободни удари. Победното попадение пък изкова резервата Валтер Самуел в 93-ата минута на срещата. Гостите от Сиена трябва да съжаляват за изпусната победа, след като изнесоха страхотен мач и заслужаваха да си тръгнат от Милано с пълен пакет точки.
Двата отбора изиграха много силно първо полувреме на "Сан Сиро", през което си отбелязаха 4 гола. Първата добра възможност в мача се откри пред Пандев в 13-ата минута, но ударът на нападателя бе с мъка избит от Курчи. В 18-ата минута гостите сензационно откриха резултата. Голмайсторът на отбора Масимо Макороне отбеляза поредния си шедьовър, след като се разписа с удар с левия крак от близо 30 метра.
Отговорът на Интер не закъсня и само 6 минути по-късно "редовният заподозрян" Диего Милито възстанови статуквото. В 36-ата минута домакините осъществиха пълен обрат. Уесли Снайдер изпълни точно свободен удар и не остави шанс на Курчи - 2:1. И когато по всичко личеше, че "нерадзурите" ще запишат поредната си безпроблемна победа в Серия "А", гостите от Сиена изравниха резултата. Направи го Екдал в 37-ата минута. Полузащитникът, който играе в тима под наем от Ювентус, бе оставен напълно непокрит в полето на домакините и с удар от няколко метра матира Жулио Сезар - 2:2.
Противно на очакванията Сиена започна по впечатляващ начин второто полувреме. Момчетата на Алберто Малезани наложиха натиск и на няколко пъти бяха близо до трети гол. Така се стигна до 65-ата минута, когато неизбежното се случи. След страхотна атака, преминала през Екдал и Реджиналдо, Макароне вкара втория си гол в мача, като по този начин доближи своя отбор до чудото.
В заключителните минути на двубоя шампионите се опитаха да спасят честта си и да стигнат поне до изравнителен гол, но атаките им бяха хаотични и неорганизирани. Все пак в 88-ата минута домакините изравниха след страхотен гол на Снайдер. Холандецът отново се разписа от свободен удар, този път от повече от 30 метра разстояние. И когато мачът вървеше към равенство, Валтер Самуел взриви трибуните на "Сан Сиро", отбелязвайки четвърти гол за Интер. При попадението обаче останаха сериозни съмнения за засада. Въпреки това голът бе признат и шампионите се поздравиха с крайния успех.
steiner
на 09.01.2010 в 22:13:30 #2327. D0n Kurleone | 10.01.2010 00:12 steiner Taka e.Байерн бие,а Алах бог си бие всички по комплексираност. всяко стадо си има черна овца....

D0n Kurleone
на 09.01.2010 в 22:12:48 #22steiner Taka e.Байерн бие,а Алах бог си бие всички по комплексираност.
Pisatel
на 09.01.2010 в 22:12:21 #2117. rossonero | 10.01.2010 00:03 Аз класирането в Италия по принцип не го следя. Все пак знам кой ще е шампион. Сиена играха прекалено добре за отбор, който е на последно място. Интер, обаче, с този треньор винаги ще се измъкнат, ако ще да е в последната секунда. Имат манталитет на победител (вграден в последната година от Мауриньо). Удара на Снайдер беше във вратарския ъгъл
steiner
на 09.01.2010 в 22:11:56 #2024. Elber | 10.01.2010 00:10 Байерн не бие. Байерм громи, унижава, тъпче! прав си колега.Най малко феновете на Юве и Спортинг са съгласни с теб.

Elber
на 09.01.2010 в 22:10:03 #19Байерн не бие. Байерм громи, унижава, тъпче!
steiner
на 09.01.2010 в 22:09:21 #1822. D0n Kurleone | 10.01.2010 00:06 Биха "големия" "колос" и "гранд" Сиена,но за разлика от Байерн бият. колега не бъркай Байерн с Ливърпул.Байерн биха Юве.Февруари ще отстранят и Фиорентина

D0n Kurleone
на 09.01.2010 в 22:06:46 #17Алах бог Биха "големия" "колос" и "гранд" Сиена,но за разлика от Байерн бият.
klifuka
на 09.01.2010 в 22:05:06 #16Аве Майкон не беше на себе си. Ама не му се сьрдя,нали бихме
D0n Kurleone
на 09.01.2010 в 22:04:31 #15Стареца трябваше да вземе Снайдер лятото,но пък от друга страна той играе един мач,а друг е контузен.
steiner
на 09.01.2010 в 22:04:25 #1411. Pisatel | 09.01.2010 23:59 Сиена хич не са слаб отбор обаче. Не знам на кое място в калчото са, ама залагам, че са в десятката. Писател,не разбираш много от футбол.Сиена са на последно място.

Gilardino1
на 09.01.2010 в 22:02:30 #13gayterist , финалът в ШЛ е МИЛАН - Реал бе идиот ! Къде ги слагаш интер на финал в ШЛ ?!?
AHAHAHAHAHHAHAHA
D0n Kurleone
на 09.01.2010 в 22:02:30 #12Интер май са по-трагични от нас.
steiner
на 09.01.2010 в 22:02:02 #11Голям Снайдер.Риташе ,блъскаше,газеше и вкарваше....Реал са най-големите смешници,да продадат такъв играч.Интер показа характер и воля до последната минута.Майкон тотално разочарова...Да видим утрешната борба за второто място.Рома и Интер създадоха интригата за утре...

klifuka
на 09.01.2010 в 22:00:38 #10Снайдер е не-нормален дано продьлжи така да ма4ка,ина4е в за6тита има какво да се иска.
Pisatel
на 09.01.2010 в 22:00:29 #9И голът на Снайдер не беше гениален. Просто вратарят на Сиена си е еквивалента на Иванков

Pisatel
на 09.01.2010 в 21:59:17 #88. rossonero | 09.01.2010 23:55 Сиена хич не са слаб отбор обаче. Не знам на кое място в калчото са, ама залагам, че са в десятката. Интер го взеха този мач на мускули. Явно без Ето'о ще е така. А Пандев нищо не направи цял мач
Ще е много интересно в ШЛ.
Критиканта
на 09.01.2010 в 21:56:51 #7Сиена играха много добре , можеха и да бият даже ама гениален гол на Снайдер за 3:3 .
interist
на 09.01.2010 в 21:56:41 #6наукааааа
финала в ШЛ си го знаем 
klifuka
на 09.01.2010 в 21:55:38 #5имаше пот и псувни ама на края не издьржаха Сиена.
ROMANIST
на 09.01.2010 в 21:55:33 #4жозе всичките фенове на калчото и футбола те обичаме.жалко че си в интер.