Интер продължава да се бори със зъби и нокти за класиране в Шампионската лига идния сезон. „Нерадзурите" обаче за малко да сътворят голям гаф и да загубят точки от вече изпадналия Чезена, при това на свой терен. Все пак, домакините успяха да стигнат до измъчена победа с 2:1.

Играчите на Интер определено бяха подценили гостите, които пък играеха вече само за своята чест. Въпреки това, те явно нямаха намерение да се дават лесно и успяха да се оттеглят на почивка без да допуснат гол.

След нея проблемите за Интер дори станаха още по-големи. Лука Чекарели смълча вече и без това изнервените трибуни на „Сан Сиро", откривайки резултата в полза на Сиена.

Само 120 секунди по-късно обаче гостите развалиха добрите впечатления, след като Стив фон Берген си набута автогол.

„Нерадзурите" се сетиха, че трябва да гонят победата и натиснаха здраво, което все пак даде резултат в 72-ата мин. Влезлият минути преди това в игра Мауро Сарате оползотвори подаване на Фреди Гуарин.

Така три кръга преди края Интер, Наполи и Лацио имат по 55 пункта и делят третото място. „Орлите" обаче са с мач по-малко.

Д друг двубой от кръга Лече падна с 1:2 на свой терен от Парма, като Валери Божинов така и не влезе в игра. Аталанта пък би Фиорентина с 2:0.