В изключително драматичен двубой Интер победи Парма на „Енио Тардини" с 2:0. Срещата беше равностойна и изпълнена с много напрежение. Преди двубоя „нерадзурите" заемаха 5-ата позиция в Серия „А", която дава право на участие в Европа. „Пармалатите" пък бяха само на 2 точки от Интер, на 6-ата позиция. Домакините започнаха по-добре срещата, но към средата на първата част гостите изравниха играта.

След центиране от корнер в 10-ата минута, Антонио Касано стреля с глава, но Ханданович прояви своя рефлект и изби топката в нов ъглов удар.

След ъглов удар Икарди засече топката с глава, но стреля встрани от вратата.

В 43-ата минута защитникът на Интер Валтер Самуел фаулира футболист на „пармалатите"в наказателното поле. Съдията посочи бялата точка, а зад топката застана Касано. Нападателят стреля в десния ъгъл на вратаря, но Ханданович изби топката в гредата, а при добавката топката излезе в аут.

В следващата атака страхотна възможност за „нерадзурите". Удар на Камбиасо се отби в гредата след което и в тялото на Миранте, но излезе в ъглов удар.

Веднага след това Икарди се озова сам срещу вратаря, но стреля в аут.

Само 30 секунди след началото на втората част, Палета фаулира Паласио и получи втори жълт картон. Парма остана с 10 човека.

Именно от това нарушение дойде и първия гол за Интер. Ернандеш центрира в наказателното поле към Роландо, който беше непокрит и с глава от 5 метра прати топката в мрежата на Миранте.

В 55-ата минута удар на Лукарели с глава се удари в гредата. Страхотен късмет за Ханданович.

В 87-ата минута Фреди Гуарин влезе като смяна на терена. Едва минута бе изминала от влизането в игра на футболиста, който от 25 метра с плътен шут вкара гола на спокойствието за Интер.

С победата Интер вече има 4 точки аванс пред Парма и почти сигурно ще играе в Лига Европа през следващия сезон.

Парма - Интер 0:2
0:1 Роландо (48')
0:2 Гуарин (88')

Парма: Миранте, Касани, Палета, Лукарели, Молинаро(62' Скелото), Гаргано, Маркиони, Пароло, Биабиани, Касано, Паладино(50' Фелипе)

Интер: Ханданович, Кампаняро, Самуел, Роландо, Ковачич, Д'Амброзио(59' Санети), Ернанеш(87' Гуарин), Камбиасо, Нагатомо, Паласио, Икарди(81' Бота)