Интер загуби първи 2 точки за сезона в "калчото", след като не успя да победи Сампдория на "Сан Сиро". Мачът завърши 1:1, а изравнителното попадение за "синьо-черните" дойде едва в 80-ата минута.

След безлично първо полувреме Сампдория поведе в резултата чрез точно изпълнена дузпа от Флаки в 48-ата минута.

Въпреки голямото надмощие на Интер изразяващо се най-вече в притежание на топката, момчетата на Роберто Манчини така и не успяваха да сътворят нещо по-съществено пред вратата на Кастелаци, като изключим двата спорно отменени гола(единият за засада, вторият за нарушение).

Така се стигна до 80-ата минута, когато Бонани направи това, което домакините така и не успяха. Полузащитникът си отбеляза автогол и резултатът бе изравнен. До края на срещата не се стигна до нищо по-интересно и резултатът остана непроменен - 1:1.

В другия мач от деня също не липсваше драма. Реджина победи Каляри с 2:1, като победният гол падна в последната минута на двубоя и бе дело на Бианки. Преди това домакините бяха повели чрез Лукарели, но Суазо бе изравнил за гостите от дузпа.