Отборът на Интер продължава победния си ход в първенството на Италия. В първи мач от 18-ия кръг, "нерадзурите" се наложиха с 1:0 като гост на Киево. Единственото попадение в срещата бе дело на Марио Балотели в 12-ата минута. Нападателят завърши точно скоростна атака, преминала през Снайдер и Пандев.

До края на първото полувреме гостите можеха да удвоят аванса си, но Снайдер и Киву стреляха неточно от удобни позиции. След почивката Киево имаше териториално предимство, но защитата на Интер не допусна грешки. Като титуляр в тима на гостите започна новото попълнение Горан Пандев. Македонецът остана на терена до 67-ата минута, когато бе заменен от Рикардо Куарешма.

Благодарение на успеха Интер вече има преднина от 11 точки пред втория Милан. "Росонерите" са с два мача по-малко, а тази вечер приемат у дома Дженоа.

КИЕВО - ИНТЕР 0:1
0:1 Балотели (12')

КИЕВО: Сорентино, Сардо, Мандели, Йепес, Мантовани, Ригони, Лусиано (85' Граноче), Марколини, Бентаволио (60' Пинци), Пелисиер, Богдани (60' Абрускано)

ИНТЕР: Жулио Сезар, Майкон, Лусио, Кордоба, Киву (48' Матераци), Виейра, Санети, Балотели (88' Арнаутович), Снайдер, Пандев (67' Куарешма), Милито