В последна среща от 16-ия кръг в първенството на Серия "А" Интер постигна лесна победа като гост над Каляри с 2:0, въпреки отсъствието на шведския таран Златан Ибрахимович.

През първата част на срещата двата тима предложиха качествен футбол на зрителите, но голове така и не паднаха. В 27-ата минута на срещата Креспо шутира опасно, кълбото обаче мина на сантиметри от дясната греда. В дъжда на стадион "Сант'Елия" домакините успяха да се противопоставят на гостите с агресивна игра, борба и внимателни действия в защитата.

През втората част "нерадзурите" започнаха да атакуват масирано, но попадение не падаше. В 55-ата минута румънският национал Киву стреля, вратарят Марлоко изби, кълбото попадна в Давид Суасо, но той на празна врата прати кълбото в аут.

Все пак в следващата атака Хулио Рикардо Круз откри резултата, отбелязвайки деветия си гол в шампионата като от границата на наказателното поле отправи слаб удар, но успя да прати кълбото в мрежата, въпреки усилията на стража на Каляри.

В 79-ата минута бившият играч на домакините Суасо не пропусна да се разпише от един метър и фиксира крайния резултат.

С тази победа Интер се отскубна на цели седем точки от втория Рома.